Teknoloji

Android kullanıcılarına WhatsApp sohbet yedeklemeleri için çok kötü haber

WhatsApp yazışmalarınızı Android’de Google Drive’a yedekliyorsanız Drive depolama alanınızı kontrol etmeye başlamak iyi bir fikir olacaktır.

NaberVe Google 2018 yılında WhatsApp sohbet geçmişinizi GooglDrive’a yedeklediğinizde bu yedeklemelerin depolama kotanıza dahil edilmeyeceğini duyurmuştu. Ve bu duyuru bugün için geçerliliğini koruyor. Ancak Aralık 2023’ten itibaren WhatsApp beta kullanıcısıysanız mesajlaşma uygulamasının Drive’a yaptığı yedeklemeler, Google hesabınızın bulut depolama kotasından düşülecektir. Uygulamanın beta sürümünü kullanmıyorsanız bu değişiklik sizi en azından gelecek yılın ortasına kadar etkilemeyecektir. Ancak stabil çalışan WhatsApp uygulaması da bu durumdan etkilenecek gibi görünüyor.

Kişisel Google hesabına sahip kullanıcılar; Gmail, Drive ve Fotoğraflar arasında paylaşılan 15 GB ücretsiz bulut depolama alanına sahiptir. Google tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: çoğu mobil platformdan üç kat daha fazla Öyle olduğu belirtildi. Örneğin Apple’ın iCloud servisine baktığımızda sadece 5 GB alanla geldiğini görüyoruz. Ancak yedeklediğiniz ve yüklediğiniz fotoğraf ve belge sayısına bağlı olarak 15 GB’a ulaşmak veya aşmak oldukça kolaydır.

Google, artık ihtiyacınız olmayan büyük belgeleri veya fotoğrafları kaldırmayı kolaylaştırmak için depolama yönetimi araçlarını kullanabileceğinizi belirterek bu hizmete bir bağlantı da verdi. Öğelerin bir sonraki yedeklemenize dahil edilmesini engellemek için WhatsApp içinden de silebilirsiniz. Ayrıca dileyen kullanıcılar Google One ile nispeten cüzi bir fiyata ekstra depolama alanı satın alabiliyor. Yine de şirket, yakında uygun kullanıcılara sunulacağını söyledi. sınırlı, tek seferlik Google One promosyonlarıSunacak” dediği için abonelik hizmetine kaydolmadan önce ne tür bir indirim sunulacağını görmeyi bekleyebilirsiniz.

Bu değişikliğin yalnızca kişisel hesabınızı kullanarak sohbet geçmişinizi yedeklediyseniz etkileneceğini unutmayın. İşiniz veya başka bir organizasyon aracılığıyla edindiğiniz her şey iş yeriBir hesabınız varsa, WhatsApp’ın bulut depolama alanınızın büyük bir kısmını kaplaması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu