Haber

e-YDS yarın, Arabuluculuk Sınavı Pazar günü yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS) yarın, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavının ise Pazar günü yapılacağını duyurdu.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, bu yılın son Elektronik Yabancı Dil Sınavı yarın Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav merkezlerinde İngilizce dilinde uygulanacak. 5 bin 81 adayın katılımıyla gerçekleştirilecek olan sınavda toplam 352 işçi görev alacak. Adaylara e-YDS’de 80 soru için 180 dakika süre verilecektir. Saat 13.45’te başlayacak olan e-YDS’ye adaylar saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Arabuluculuk Sınavı 15 ilde yapılacak

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı 15 ilde toplam 46 bin 320 adayın katılımıyla yapılacak. Polis dahil 6 bin 106 polisin görev alacağı sınavda 107 bina ve 1871 salonda yapılacak sınav saat 10.15’te başlayacak. Adaylar saat 10:00’dan sonra sınav salonlarına alınmayacaktır. Sınavda adaylara 60 soruyu cevaplamaları için 90 dakika süre verilecektir.

Nüfus cüzdanını kaybeden, kimlik kartı olmayan veya kimlik numarası ve nüfus cüzdanında fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günlerinde açık olacak.

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, hafta sonu yapılacak olan sınavlara girecek tüm adaylara başarılar, sınav görevlilerine kolaylıklar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu